10. april 2026
Nye kjøle- og fryseløsninger til Bunnpris – plassbesparende og stilren oppgradering
I 2025 fikk Bunnpris-butikkene Olav Tryggvason, Sandmoen og Tyholt et løft med nye kjøle- og frysedisker fra Bartnes. Oppgraderingene bidrar til bedre oversikt i butikkene, enklere varepåfyll og en mer stilren presentasjon av varer.

Maksimal utnyttelse av butikkarealet
Den nyåpnede Bunnpris-butikken i Olav Tryggvason gate i Trondheim er bare rundt 70 kvadratmeter.
— Dette er en litt annerledes Bunnpris-butikk og den første av sitt slag i Norge. Konseptet er «kjapt inn, kjapt ut», med fokus på kunder som er på farta og trenger noe raskt. Vi har ikke plass til absolutt alle varer, men vi har litt av alt, forteller kjøpmann Silje Veronica Møllendal.
I en så liten butikk er god arealutnyttelse avgjørende. Derfor måtte hver kvadratmeter utnyttes godt og utformingen planlegges nøye.
— Bartnes har virkelig tatt målene og utnyttet plassen som er i butikklokalene. Diskløsningene de har installert gjør at butikken fortsatt oppleves åpen og oversiktlig, til tross for liten plass, sier Møllendal.
Stilrene og oversiktlige kjøle- og frysedisker
Før Møllendal tok over Bunnpris Olav Tryggvason, var hun kjøpmann på Bunnpris Sandmoen, som etter mange års drift trengte en totalrenovering. Sommeren 2025 ble butikken revet ned til stenderne og bygget opp igjen med nytt gulv, ny butikkinnredning og moderne kjøle- og fryseløsninger fra Bartnes.
— De nye diskene er stilige og moderne med god belysning, og varene presenteres på en helt annen måte enn tidligere, sier kjøpmann Amanda Hammer, som tok over etter Møllendal.
— Når varene står i kjøle- og fryseskap er det mye enklere for kundene å se utvalget, og de slipper lene seg over brønndisker.
Også på Bunnpris Gourmet Tyholt ble eldre disker for pålegg, kjøtt, ost og smør byttet ut med stilrene, svarte kjøledisker fra Bartnes.
— De forrige diskene hadde gammelt kuldemedium og måtte skiftes ut. Valget falt på nye, moderne kjøledisker levert av Bartnes, forteller kjøpmann Hege Berdahl, som har jobbet i butikken i over 30 år.
— Da vi fikk de nye kjølediskene langs hele veggen, snudde vi også reolene, og butikken ble mye mer oversiktlig. Når vi etter hvert skifter ut flere av de gamle diskene, vil vi nok gå for flere svarte disker fra Bartnes for å skape en gjennomgående stil i butikken.


Enklere varepåfyll og ryddig presentasjon av varer
Flere av de nye diskløsningene i Bunnpris-butikkene gjør også påfyll av varer enklere for de ansatte. I Olav Tryggvasons gate valgte Bunnpris selv å utstyre kjølediskene for brus og energidrikke med turnloadere – en løsning Bartnes installerte og satte i drift.
— Vi ønsket turnloadere fordi de gjør at vi kan snurre hyllene rundt når vi skal fylle på, og alltid ha kald drikke fremst til kundene, mens de nyeste varene havner bakerst. Det er en veldig praktisk og tidsbesparende løsning for oss, sier Møllendal.
På Sandmoen trekker Hammer frem hvordan presentasjonen av frukt og grønt har blitt bedre.
— Speil i toppen og skråstilte hyller gir en ryddig og innbydende presentasjon av varene, samtidig som dører og riktig temperatur beskytter frukt og grønt og forlenger holdbarheten.
Trygg drift og rask oppfølging
Både Hammer, Møllendal og Berdahl er enige om at stabile kjøle- og fryseløsninger er avgjørende i en dagligvarebutikk, hvor store verdier til enhver tid ligger på kjøl og frys. Derfor har alle butikkene systemer som overvåker temperatur og varsler ved avvik.
— Jeg får varsel på telefonen hvis temperaturen ikke er korrekt i en av diskene, slik at vi kan følge opp med en gang. Hvis det ikke er noe jeg enkelt kan ordne selv, kontakter jeg Bartnes som fikser det for oss, forklarer Hammer.
Til tross for noen barnesykdommer etter åpningen i Olav Tryggvasons gate, er Møllendal veldig fornøyd med oppfølgingen fra Bartnes.
— Det er en trygghet å ha dem i bakhånd om det skulle skje noe. Bartnes er enkle å få tak i, stiller opp på kort varsel og vurderer alvoret i situasjonen for meg. Hvis det er noe som haster kommer de og ordner opp umiddelbart, sier Møllendal.

















